• Sauna volných míst 25
  • Počet lidí v areálu 0

Pro koho je plavání vhodné:

Plavání pro veřejnost je určeno všem, kteří chtějí svůj volný čas trávit aktivně, rádi plavou a chtějí si prostřednictvím plavání udržet nebo zlepšit svoji kondici. Návštěva bazénu je však samozřejmě vhodná i pro osoby, které si chtějí odpočinout od každodenního stresu a od plavání očekávají relaxaci a regeneraci organismu.

 

Bazény

Zákazníci Plaveckého stadionu v Olomouci mohou využívat krytého bazénu o rozměrech 50 x 20 m a letního bazénu o rozměrech 50 x 21 m.

Tribuna podél delší strany krytého bazénu pojme přes 500 diváků a je přístupná přes vestibul z 1. NP. Skokanská věž je mimo provoz. Voda se upravuje chemicky a středotlakou UV lampou.

Letní bazén je otevřen od 1.5. do 30.8. vždy s ohledem na aktuální předpověď počasí. Plavání v těchto bazénech je nabízeno v rámci plavání pro veřejnost. Více o letním bazénu zde.

 

Dětské bazény

Děti mohou v rámci veřejného plavání využít dětské bazény:

  • krytý dětský bazén o rozměrech 10 x 3,5m s vodním hříbkem a dvojskluzavkou (pro děti od 3 do 6 let v doprovodu dospělé osoby)
  • v letní sezóně venkovní dětský bazén o rozměrech 15 x 12m (pro děti od 1 roku do 6 let v doprovodu dospělé osoby).

Provoz dětských bazénů je shodný s nabídkou plavání pro veřejnost s výjimkou provozu krytého dětského bazénu v období školního roku, kdy jsou zpravidla dopolední a některé vybrané odpolední hodiny vyhrazeny plavání mateřských škol.

 

Atrakce

Ve vyhrazeném čase plavání pro veřejnost lze využít i nabídky atrakcí – whirpoolu a tobogánu. Tobogán je oblíbený zejména mezi dětmi a mládeží, své skalní fanoušky má však i mezi dospělými bez rozdílů věku. Oblíbenost a využívání whirpoolu jde napříč generacemi. Whirpool je vyhledávám zejména za účelem relaxace.

 

Kondiční plavání

Ve vybraných časech může být v prostoru pro veřejnost vytyčena dráha (dráhy) určená pro kondiční plavání. Tato dráha je určená pro plavce, kteří si chtějí zaplavat intenzivněji (zpravidla i rychleji) a potřebují vyhrazený prostor, ve kterém se nepohybují plavci, kteří přišli na bazén spíše za relaxací a odpočinkem ve vodě.

V této dráze musí plavci dodržovat podmínky jako na plaveckém tréninku – tedy plave se vždy vpravo. Za určitých podmínek a vždy až po předchozím schválení od dozorujícího plavčíka lze v této dráze využívat i plavecké pomůcky – např. packy, desku apod. Používané pomůcky musí být zcela bezpečné, určené pro vybrané aktivity a čisté.

LETNÍ AREÁL OTEVÍRÁME VE STŘEDU 9. 6. 2021

Vážení návštěvníci, od středy 9. 6. 20221 zahajujeme letní sezónu a tím i provoz letního areálu Plaveckého stadionu v běžné provozní době od 9.00 do 20.00 hodin.
Letní areál bude stejně jako v loňském roce provozován samostatně, nebude možné přecházet do krytého areálu. Další aktuální informace budeme průběžně doplňovat v aktualitách. Těšíme se na Vaši návštěvu! ☀️